Kontaktujte nás +420 730 157 063 - rozumacit@pestouni-rac.cz

Projekty

V doprovázející organizaci Rozum a Cit nezahálíme a stále konáme. „Našim“ pěstounským rodinám chceme poskytovat spolupráci ve vysokém standardu. Bohužel ne na všechny doplňkové aktivity dostačuje státní příspěvek, a tak neúnavně hledáme cesty, jak financovat široké spektrum podpůrných služeb. Uvědomujeme si totiž, že terapie, víkendové pobyty pro pěstouny či letní tábory pro děti patří mezi efektivní činnosti podporující fungování pěstounských rodin. Níže najdete přehled aktuálních projektů, které právě běží, nebo byly v nedávné minulosti ukončeny.

Rozum a Cit pro školy

Rozum a Cit realizuje od listopadu 2019 do října 2021 dva evropské projekty, a to v rámci výzvy MPSV ČR – Evropských strukturálních fondů.

Jedná se o projekty:

 • Rozum a Cit pro školy v Praze č. CZ.03.2.X/0.0/0.0/18_095/0011274 
 • Rozum a Cit pro školy Středočeský kraj č. CZ.03.2.X/0.0/0.0/17_076/0011465

Cílem projektu je vytvoření a pilotní ověření inovativní metody práce s dětmi s problémy v učení a chování ve škole a s jejich rodinami. Spolupráce začíná zmapováním potřeb těchto dětí a jejich rodin. Následuje vytvoření plánu individuální podpory a přímá práce s dítětem prostřednictvím vzniklé metodiky.

Více o projektech naleznete na stránkách www.rozumacitproskoly.cz 

ilustracni1.jpg

GLOBUS LEPŠÍ SVĚT 2021

Díky podpoře v programu "Globus Lepší svět 2021" můžeme rozvíjet pěstounskou péči na území hlavního města Prahy a přecházet opět na prezenční setkávání s rodinami, které jsme v důsledku pandemie viru COVID-19 v posledních dvanácti měsících vídali především na dálku.

globus_lepsi_svet_920x610.jpeg

MPSV Rodina

V rámci tohoto projektu doprovázíme rodiny, které jsou v evidenci SPOD. Poskytujeme jim poradenství a terapeutickou podporu a rovněž pracujeme s biologickými děti v náhradních rodinách.

Děti v pěstounské péči sourozenci.jpg

pestounska pece kniha zivota

Magistrát Hlavního Města Prahy

Díky podpoře hlavního města Prahy můžeme dětem a dospívajícím
v pěstounské péči zajistit terapeutické aktivity „My Backpack“ či „Kniha života“, které jim pomohou lépe zpracovat jejich životní příběh. Zároveň je také podpořen kontakt s biologickou rodinou dítěte ve zvlášť komplikovaných případech.

Pomáháme s rozumem

Pomáháme s rozumem, 
nasloucháme s citem


Chcete nás podpořit?

Více informací

Kde působíme

Kde působíme

ikona-terc.png

Praha

Jste z hlavního města Prahy a hledáte doprovodnou organizaci?

Kontaktujte nás

ikona-terc.png

Plzeň

Jste z Plzně či Plzeňského kraje a hledáte doprovodnou organizaci?

Kontaktujte nás

ikona-terc.png

Střední čechy

Jste ze Středočeského kraje a hledáte doprovodnou organizaci?

Kontaktujte nás

Novinky

 • Prezenční vzdělávání opět spuštěno

  9. 9. 2021
  Dočkali jsme se! Prezenční vzdělávací akce mají zelenou a my se tak opět můžeme potkávat osobně. Samozřejmostí je dodržení veškerých hygienických opatření a vládních nařízení. 

  Aktuální nabídku seminářů a klubů najdete v sekci Kalendář akcí. Přihlašovat se můžete přes své průvodkyně. Stačí zavolat nebo napsat e-mail, rezervujeme vám místo.

  Už teď se na vás všechny těšíme!

  Číst dále

 • Máme volné kapacity

  9. 9. 2021

  Hledáte doprovázející organizaci? Dobrá zpráva pro všechny nové pěstouny i ty, kteří jsou už zaběhlými mazáky. Máme volná místa pro pěstounské rodiny z Prahy, Středočeského či Plzeňského kraje. Ozvěte se nám!

  Sladíme vzájemná očekávání a do práce se vrhneme bez zbytečných okolků. Záleží nám na tom, aby se pěstounům dostávalo včasné komplexní podpory, a děti tak mohly vyrůstat v bezpečném a harmonickém prostředí.

  Společně to zvládneme.

  Číst dále

Archív