Kontaktujte nás +420 730 157 063 - rozumacit@pestouni-rac.cz

Projekty

V doprovázející organizaci Rozum a Cit nezahálíme a stále konáme. „Našim“ pěstounským rodinám chceme poskytovat spolupráci ve vysokém standardu. Bohužel ne na všechny doplňkové aktivity dostačuje státní příspěvek, a tak neúnavně hledáme cesty, jak financovat široké spektrum podpůrných služeb. Uvědomujeme si totiž, že terapie, víkendové pobyty pro pěstouny či letní tábory pro děti patří mezi efektivní činnosti podporující fungování pěstounských rodin. Níže najdete přehled aktuálních projektů, které právě běží, nebo byly v nedávné minulosti ukončeny.

Děti v pěstounské péči sourozenci.jpg

MPSV Rodina

V rámci tohoto projektu doprovázíme rodiny, které jsou v evidenci SPOD. Poskytujeme jim poradenství a terapeutickou podporu a rovněž pracujeme s biologickými děti v náhradních rodinách.

Nadace J&T

Nadace J&T

Nadace J&T je naším stabilním partnerem a my si její podpory velmi vážíme. Díky ní můžeme pěstounům a dětem v pěstounské péči nabízet dlouhodobé vzdělávací a terapeutické aktivity různých formátů.

.

KM logo

Kompetenční model doprovázení

Od letošního roku spolupracujeme s ALTER EGO - institutem pro podporu vzdělanosti, z. s. na projektu, který  navazuje na výstupy, vytvořené v rámci projektu "Kompetenční model pracovníka doprovázení", realizovaném naší organizací Rozum a Cit, z. s. v letech 2017 až 2019. Nový projekt předpokládá jejich maximální využití, jejich revizi, inovaci a rozšíření o nové prvky a následně jejich zavedení do práce doprovázejících organizací. Hlavním projektovým záměrem je vybudovat víceúčelovou, široce dostupnou a prakticky využitelnou profesní platformu pro systematický osobnostní a odborný (sebe)rozvoj pracovníků doprovázení, postavenou na srozumitelné a inspirující filozofii. Živou a vyvíjející se platformu, která v základu jasně definuje a vymezuje profesní roli doprovázejícího pracovníka s nároky na její optimální výkon a odbornou způsobilost a nabízí možné nástroje pro její zacílené zvyšování a prohlubování. Projekt je realizovaný v období od 1. 7. 2021 do 31. 12. 2022 za finanční podpory Nadace Sirius částkou ve výši 301.615 Kč a ve spolupráci s Centrem podpory, o. p. s.

Logo Středočeský kraj

středočeský kraj

Aktivity naší organizace dlouhodobě a pravidelně podporuje Středočeský kraj.

Terapeutická podpora pěstounských rodin je realizována díky přispění z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Fondu hejtmanky v rámci tematického zadání „Podpora hejtmanky“.

Odlehčovací a volnočasově-vzdělávací pobyty pro děti v pěstounské péči jsou v roce 2022 realizovány díky přispění z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Humanitárního fondu v rámci tematického zadání „Podpora sociálních aktivit“.

Pomáháme s rozumem

Pomáháme s rozumem, 
nasloucháme s citem


Chcete nás podpořit?

Více informací

Kde působíme

Kde působíme

ikona-terc.png

Praha

Jste z hlavního města Prahy a hledáte doprovodnou organizaci?

Kontaktujte nás

ikona-terc.png

Plzeň

Jste z Plzně či Plzeňského kraje a hledáte doprovodnou organizaci?

Kontaktujte nás

ikona-terc.png

Střední čechy

Jste ze Středočeského kraje a hledáte doprovodnou organizaci?

Kontaktujte nás

Novinky

 • Nová veřejná sbírka

  20. 8. 2022
  Podpořte nás ve veřejené sbírce s názvem Pomozte dětem v pěstounské péči poznat mámu a tátu. 

  Číst dále

 • Máme opět volné kapacity

  20. 8. 2022

  Hledáte doprovázející organizaci? Dobrá zpráva pro všechny nové pěstouny. Máme opět volná místa pro pěstounské rodiny z Prahy, Středočeského či Plzeňského kraje. Ozvěte se nám!

  Číst dále

Archív