Kontaktujte nás +420 730 157 063 - rozumacit@pestouni-rac.cz

Vzdělávání

 • Vzdělávání pěstounů

  7. 8. 2020 | Článků:3

  Povinnost vzdělávat se vyplývá klasickým pěstounům i pěstounům na přechodnou dobu ze zákona o sociálně-právní ochrany dětí, kde je definována povinnost zvyšovat si znalosti a dovednosti v oblasti výchovy a péče o dítě v rozsahu 24 hodin v době 12 kalendářních měsíců po sobě jdoucích. Naskakuje vám husí kůže při představě, že se budete muset opět vrátit do školní lavice a „se učit, se učit, se učit“? Povinnosti splnit zákonem stanový počet vzdělávacích hodin vás nezbavíme. Co ale umíme: Vytvořit pro pěstouny bezpečný prostor pro sdílení zkušeností, zajistit témata, která vám opravdu něco dají, pozvat lektory, kteří mají k tématu co říct a dokážou zaujmout, najít cestu, aby vás vzdělávání obohatilo a zároveň bavilo, vytvořit s vámi vzdělávací plán tak, abyste dokázali vzdělávání skloubit s ostatními povinnostmi, nabídnout návazné individuální konzultace či odbornou pomoc, zajistit hlídání dětí během vzdělávacích akcí. Máte otázky k povinnému vzdělávání pěstounů? Veškeré odpovědi vám rád sdělí koordinátor vzdělávání. Chcete se přihlásit na některou z námi pořádaných akcí? Podívejte se do kalendáře vzdělávání a pro přihlášení kontaktujte svého průvodce rodiny.


Pomáháme s rozumem

Pomáháme s rozumem, 
nasloucháme s citem


Chcete nás podpořit?

Více informací

Kde působíme

Kde působíme

ikona-terc.png

Praha

Jste z hlavního města Prahy a hledáte doprovodnou organizaci?

Kontaktujte nás

ikona-terc.png

Plzeň

Jste z Plzně či Plzeňského kraje a hledáte doprovodnou organizaci?

Kontaktujte nás

ikona-terc.png

Střední čechy

Jste ze Středočeského kraje a hledáte doprovodnou organizaci?

Kontaktujte nás

Novinky

 • Prezenční vzdělávání opět spuštěno

  9. 9. 2021
  Dočkali jsme se! Prezenční vzdělávací akce mají zelenou a my se tak opět můžeme potkávat osobně. Samozřejmostí je dodržení veškerých hygienických opatření a vládních nařízení. 

  Aktuální nabídku seminářů a klubů najdete v sekci Kalendář akcí. Přihlašovat se můžete přes své průvodkyně. Stačí zavolat nebo napsat e-mail, rezervujeme vám místo.

  Už teď se na vás všechny těšíme!

  Číst dále

 • Máme volné kapacity

  9. 9. 2021

  Hledáte doprovázející organizaci? Dobrá zpráva pro všechny nové pěstouny i ty, kteří jsou už zaběhlými mazáky. Máme volná místa pro pěstounské rodiny z Prahy, Středočeského či Plzeňského kraje. Ozvěte se nám!

  Sladíme vzájemná očekávání a do práce se vrhneme bez zbytečných okolků. Záleží nám na tom, aby se pěstounům dostávalo včasné komplexní podpory, a děti tak mohly vyrůstat v bezpečném a harmonickém prostředí.

  Společně to zvládneme.

  Číst dále

Archív