Kontaktujte nás +420 730 157 063 - rozumacit@pestouni-rac.cz

On-line vzdělávání pěstounů 

Doba „covidová“ a s ní spojená nutnost omezovat kontakty mezi lidmi nás v roce 2020 přiměla k nasazení on-line formátu vzdělávání. Pozitivní zpětná vazba od pěstounů ukázala, že tento nový trend má ve vzdělávání své místo a bude žádoucí i v následujících letech. 

Pro koho je on-line vzdělávání určené 

On-line formáty vzdělávání jsou určeny pro všechny pěstouny doprovázející organizace Rozum a Cit. Hodí se ve chvílích, kdy se nemůžete účastnit prezenční akce nebo vám zkrátka vzdělávání na dálku více vyhovuje. 

Co potřebujete k on-line vzdělávání 

Stačí mít jen jakékoli zařízení s připojením na internet (počítač, mobilní telefon, tablet, přenos přes televizi) s kamerou a mikrofonem. Připojit se můžete z pohodlí domova nebo odkudkoli potřebujete. Pro on-line semináře potom využíváme aplikace ZOOM.us 

S moderními technologiemi nejste kamarádi? Nabízíme vám technickou podporu v podobě obrázkového návodu, jak krok po kroku postupovat. K dispozici jsme vám také na telefonu. Budete-li mít např. problém s přihlášením, telefonicky vás instruujeme, jak konkrétně máte postupovat. 

Stojí to něco? 

Pro pěstouny, kteří mají uzavřenou Dohodu o výkonu pěstounské péče s doprovázející organizací Rozum a Cit, je on-line vzdělávání zdarma.

Jak často on-line vzdělávání probíhá a v jakých formátech

On-line semináře s lektorem

Probíhají vždy v sobotu od 9 do max. 16 hodin s hodinovou pauzou na oběd. On-line seminář si můžete představit úplně stejně jako běžný seminář, jen na místo v učebně sedíte třeba doma na pohovce. Výklad lektora sledujete na počítači nebo na mobilu, můžete klást otázky a zapojovat se do diskuze. Lektoři na obrazovce obvykle sdílejí textovou prezentaci pro snadnější orientaci v tématu. Za účast na on-line semináři se vám započítá 6 hodin do povinného vzdělávání pěstouna.

online seminare vzdelavani pestounu

Záznam on-line seminářů s lektorem

Online školení pro pěstouny

Nestihli jste sobotní on-line seminář? Vybraná témata nabízíme s možností shlédnutí zpětně, a to kdykoli. Záznam můžete pozastavit a dokoukat, až se vám to bude opět hodit. Do e-mailu dostanete odkaz s instrukcí, jak záznam spustit. Za tento formát se vám do povinného vzdělávání započítá 3—6 hodin dle rozsahu daného tématu.

On-line setkání s odborníky

Pěstounům nabízíme nejrůznější záznamy rozhovorů (audio i video) s odborníky z oblasti náhradní rodinné péče. Poslechnout nebo podívat se na ně můžete kdykoli. Do e-mailu dostanete odkaz s instrukcí, jak záznam spustit. Za tento formát se vám do povinného vzdělávání započítají 3 hodiny.

online vzdelavani pestounu

On-line zpracovaná témata týkající se NRP

Online prezentace pro pěstouny

Pokud raději čtete, možná vás zaujmou on-line textové prezentace s tématy z oblasti náhradní rodinné péče. Přečíst si je můžete kdykoli. Do e-mailu dostanete odkaz s instrukcí, jak záznam spustit. Za tento formát se vám do povinného vzdělávání započítá 3—6 hodin v závislosti na rozsahu tématu. 

Absolvujete-li on-line seminář v reálném čase jeho konání, hodiny se vám započítají vaší účastí. Podmínkou uznání hodin za shlédnutí záznamů je zpracování odpovědí na otázky, které se váží k danému tématu. Otázky lze zpracovat písemně nebo konzultovat telefonicky dané téma a vlastní zkušenost s pracovníkem vzdělávání.

Jaká témata jsou obvykle součástí on-line vzdělávání

Koncepci vzdělávání plánujeme na základě poptávky našich pěstounů a jejich zpětných vazeb. Snažíme se, aby nabídka pokryla celou škálu témat týkajících se náhradní rodinné péče a reflektovala také aktuální témata ve společnosti. Co už jsme společně probrali?

  • …a zase ta škola! 
  • Puberta 
  • COVID-19 a škola
  • Bude mi 18 a zatím jsem v PP, co dál?
  • Jak pomoci dítěti k větší úspěšnosti ve škole aneb problémy dětí z NRP ve škole
  • Terapeutické rodičovství
  • Střípky z terapeutického rodičovství
  • Když je ve hře závislost
  • Otázka peněz ve výchově
  • Skryté ostny aneb šikaně tváří v tvář

vzdelavani pestounu

Lektory vybíráme tak, aby uměli zaujmout svým přednesem, stejně jako svojí zkušeností z praxe a dokázali odpovídat na konkrétní dotazy účastníků semináře. 

Pro aktuální nabídku vzdělávacích aktivit přejděte do sekce Kalendář akcí.

Chcete se přihlásit na vzdělávání nebo se dozvědět více?

Všechny dotazy ochotně zodpovíme.

Kontaktujte nás

Pomáháme s rozumem

Pomáháme s rozumem, 
nasloucháme s citem


Chcete nás podpořit?

Více informací

Kde působíme

Kde působíme

ikona-terc.png

Praha

Jste z hlavního města Prahy a hledáte doprovodnou organizaci?

Kontaktujte nás

ikona-terc.png

Plzeň

Jste z Plzně či Plzeňského kraje a hledáte doprovodnou organizaci?

Kontaktujte nás

ikona-terc.png

Střední čechy

Jste ze Středočeského kraje a hledáte doprovodnou organizaci?

Kontaktujte nás

Novinky

Archív