Kontaktujte nás +420 730 157 063 - rozumacit@pestouni-rac.cz

Blog

 • Přechodní pěstouni místo ústavu. Podpořte je s námi! | Blog

  8. 6. 2021

  S institutem pěstounské péče na přechodnou dobu se v České republice setkáváme od roku 2006. Teprve v roce 2013 získala s novelou zákona o SPOD konkrétnější vymezení a došlo k nastavení nezbytné cílené podpory. Víte, co pěstounská péče na přechodnou dobu znamená a proč je důležité ji podporovat?

 • PŘÍBĚH MARKA: Děkuji babi, že jsi mě zachránila. | Blog

  24. 5. 2021

  Každé dítě v náhradní rodinné péči má svůj jedinečný životní příběh. Přesto jsou osudy pěstounských dětí mnohdy v něčem podobné. V původní rodině nastal zádrhel a ony zde již dál nemohly vyrůstat. Jaké dopady může mít na dítě nešťastný start do života a nesprávný přístup dospělých během dalších let ukazuje příběh dnes už dospělého Marka. Ačkoli se celoživotně potýká s fyzickými i psychickými následky zanedbané péče v raném dětství, díky milující pěstounské rodině se dokázal postavit na vlastní nohy a začlenit se do společnosti.

 • OSPOD a doprovázející organizace v životě pěstounské rodiny. | Blog

  19. 4. 2021

  Rozhodli jste se stát se pěstounem a vydat se tak na dlouhou cestu plnou odborných příprav, návštěv, setkání, rozhovorů a sběru informací. Než váš vlak dojede do cílové stanice a vy budete moci konečně v náručí sevřít vysněné dítko, setkáte se pravděpodobně s terminologií pro vás dosud neznámou. Orgán sociálně právní ochrany dětí (dále jen OSPOD) bude nejspíš prvním místem, kam se svým záměrem nabídnout milující domov opuštěnému dítěti zamíříte. Brzy se také dozvíte, že budete potřebovat „doprovázet“ a dostanete na výběr z dostupných doprovázejících organizací ve svém okolí. Je nasnadě, že vyznat se ve všech vašich právech a povinnostech pěstouna není žádný med.

 • 5 nejčastějších mýtů o pěstounské péči | Blog

  7. 4. 2021

  V problematice náhradní rodinné péče se pohybuji již několik let a takřka kdykoli o své práci zabřednu hovor s někým cizím, nestačím se divit. Vlastně ne. Nepřekvapují mě zkreslené představy laiků o pěstounské péči, která je v naší společnosti stále opředená spoustou předsudků. Mediálně propírané kauzy hold vždycky zastíní to lepší, povedenější a příkladné, o čem se už tolik nemluví. Pojďme se spolu podívat na nejčastější mýty ohledně pěstounské péče v České republice a poodhalit tak roušku tomu, jak se věci doopravdy mají....


Pomáháme s rozumem

Pomáháme s rozumem, 
nasloucháme s citem


Chcete nás podpořit?

Více informací

Kde působíme

Kde působíme

ikona-terc.png

Praha

Jste z hlavního města Prahy a hledáte doprovodnou organizaci?

Kontaktujte nás

ikona-terc.png

Plzeň

Jste z Plzně či Plzeňského kraje a hledáte doprovodnou organizaci?

Kontaktujte nás

ikona-terc.png

Střední čechy

Jste ze Středočeského kraje a hledáte doprovodnou organizaci?

Kontaktujte nás

Novinky

 • Vyhráli jsme!

  14. 7. 2021
  Hurá, pojedeme na výlet! Za naše rodiny vám moc děkujeme, že jste přispěli ve sbírce ČSOB pomáhá regionům. Vybraná částka bude využita na vzdělávací víkend pro přechodné pěstouny s odlehčením pro děti.

  Číst dále

 • Prezenční vzdělávání opět spuštěno

  24. 5. 2021
  Dočkali jsme se! Prezenční vzdělávací akce mají zelenou a my se tak opět můžeme potkávat osobně. Samozřejmostí je dodržení veškerých hygienických opatření a vládních nařízení. 

  Aktuální nabídku seminářů a klubů najdete v sekci Kalendář akcí. Přihlašovat se můžete přes své průvodkyně. Stačí zavolat nebo napsat e-mail, rezervujeme vám místo.

  Už teď se na vás všechny těšíme!

  Číst dále

Archív