Kontaktujte nás +420 730 157 063 - rozumacit@pestouni-rac.cz

Jak vzděláváme pěstouny

Na počátku každého roku obdržíte nabídku vzdělávacích akcí na celý rok. Ty jsou však v průběhu roku dále rozšiřovány a doplňovány. Reagujeme také na aktuální situaci ve společnosti i mezi klienty. 

24 hodin povinného vzdělávání musí pěstouni splnit ve 12 po sobě jdoucích měsících, a to každý rok. Období vzdělávacího roku začíná dnem uzavření Dohody o výkonu pěstounské péče.

Vybrané vzdělávací aktivity pěstoun konzultuje se svou klíčovou pracovnicí. Domluví se na takové podobě vzdělávání, které odráží pro rodinu aktuální témata a zároveň probíhá v pro pěstouna vhodných formátech. Vše je zapsáno do Vzdělávacího plánu na aktuální období.

Vzdělávání je bezplatné pro všechny pěstouny, kteří mají s doprovázející organizací Rozum a Cit uzavřenou Dohodu o výkonu pěstounské péče, a to v rozsahu 24 hodin povinného vzdělávání.

Po skončení každé vzdělávací akce od nás obdržíte certifikát o absolvování, který vám slouží jako doklad o splnění vzdělávací povinnosti.

Abyste se mohli pohodlně účastnit vzdělávacích aktivit, je vám k dispozici služba Krátkodobé pomoci se zajištěním péče o svěřené dítě.

Jak hodnotí vzdělávání v Rozum a Cit naši pěstouni

„Seminář s problematikou drogové závislosti byl pro mě naprosto úžasný, výborný pan lektor, bravo.“

Yveta

„Jen tak dál v tom, jak to děláte, pomáhá mi to lépe vše zvládnout.“

Květa

„S nabídkou seminářů jsem zcela spokojena. Témata jsou zajímavá a inspirativní...“

Renata

„Kladně hodnotíme vedení semináře paní Boháčovou a paní Málikovou, které rozdílným úhlem pohledu a reakce dokázaly vnést do skupiny potřebnou dynamiku a vzbudit důvěryhodné prostředí.“

Jana a Petr

„V podpůrné skupině jsme se cítili celou dobu bezpečně, otevírala nám nové perspektivy v naší konkrétní práci a prožívaných problémech. Z nabídky Rozum a Cit pro nás byla největším přínosem.“

Přechodní pěstouni

„Seminář s Annou Krátkou byl opět úžasný a zajímavý. Lektorka nás motivuje, lidé, kteří se sešli, byli také super.“

Alena

Pomáháme s rozumem

Pomáháme s rozumem, 
nasloucháme s citem


Chcete nás podpořit?

Více informací

Kde působíme

Kde působíme

ikona-terc.png

Praha

Jste z hlavního města Prahy a hledáte doprovodnou organizaci?

Kontaktujte nás

ikona-terc.png

Plzeň

Jste z Plzně či Plzeňského kraje a hledáte doprovodnou organizaci?

Kontaktujte nás

ikona-terc.png

Střední čechy

Jste ze Středočeského kraje a hledáte doprovodnou organizaci?

Kontaktujte nás

Novinky

 • Podpořte nás ve sbírce ČSOB pomáhá regionům

  8. 6. 2021

  Chceme se s vámi podělit o skvělou zprávu. Náš projekt na podporu přechodné pěstounské péče se dostal až do úzkého finále veřejné sbírky „ČSOB pomáhá regionům“, a to mezi top 4 projekty Středočeského kraje. Naším cílem je nyní získat podporu od široké veřejnosti. Čím vyšší částku totiž mezi lidmi vybereme, tím vyšší odměnu od ČSOB získáme. Díky tomu bychom mohli ve vzdělávání podpořit další skupinu pěstounů.

  Číst dále

 • Prezenční vzdělávání opět spuštěno

  24. 5. 2021
  Dočkali jsme se! Prezenční vzdělávací akce mají zelenou a my se tak opět můžeme potkávat osobně. Samozřejmostí je dodržení veškerých hygienických opatření a vládních nařízení. 

  Aktuální nabídku seminářů a klubů najdete v sekci Kalendář akcí. Přihlašovat se můžete přes své průvodkyně. Stačí zavolat nebo napsat e-mail, rezervujeme vám místo.

  Už teď se na vás všechny těšíme!

  Číst dále

Archív