Kontaktujte nás +420 730 157 063 - rozumacit@pestouni-rac.cz

Proč je další vzdělávání pěstounů důležité

Péče o dítě, které bylo svěřeno do náhradního rodinného prostředí, je zatěžující jak pro něj samotné, tak také pro osoby pečující. Pěstouni mohou pociťovat nejistotu v přístupu k dětem, někdy nerozumí jejich chování. Vzdělávací aktivity nejasnosti pěstounů objasní a posunou je v roli pečovatele mnohem dál. 

Šestiletý Adam v pěstounské péči si z ničeho nic začal přes den doma i ve škole cucat palec. Pěstounka tomu zprvu nevěnovala pozornost, ale zlozvyk trval dál. Nepomohlo vysvětlování, že je na to chlapec již velký a tohle se v jeho věku již nesluší. Ostatní děti se mu začaly posmívat, pěstounka se styděla chodit s ním kamkoliv do společnosti. Až díky semináři na téma Terapeutické rodičovství zjistila, že si Adam svým chováním dosycuje svůj raný vývoj, kdy byl zanedbáván a týrán. Situace byla obratem řešená s klíčovou pracovnicí a pěstounka začala s chlapcem docházet na terapii.

Každá pěstounská rodina je unikát. Některá řeší u svěřeného dítěte problémy se školou, jiná opožděný vývoj, zdravotní znevýhodnění či odlišné etnikum dítěte, další se zase vyrovnává s příchodem náročného období puberty. Témat existuje nekonečně a obvykle se navzájem prolínají. V doprovázející organizaci Rozum a Cit proto našim klientům nabízíme vzdělávání, které reflektuje potřeby jejich rodinných systémů stejně tak jako potřeby jejich vlastní.

Pomáháme s rozumem

Pomáháme s rozumem, 
nasloucháme s citem


Chcete nás podpořit?

Více informací

Kde působíme

Kde působíme

ikona-terc.png

Praha

Jste z hlavního města Prahy a hledáte doprovodnou organizaci?

Kontaktujte nás

ikona-terc.png

Plzeň

Jste z Plzně či Plzeňského kraje a hledáte doprovodnou organizaci?

Kontaktujte nás

ikona-terc.png

Střední čechy

Jste ze Středočeského kraje a hledáte doprovodnou organizaci?

Kontaktujte nás

Novinky

 • Prezenční vzdělávání opět spuštěno

  9. 9. 2021
  Dočkali jsme se! Prezenční vzdělávací akce mají zelenou a my se tak opět můžeme potkávat osobně. Samozřejmostí je dodržení veškerých hygienických opatření a vládních nařízení. 

  Aktuální nabídku seminářů a klubů najdete v sekci Kalendář akcí. Přihlašovat se můžete přes své průvodkyně. Stačí zavolat nebo napsat e-mail, rezervujeme vám místo.

  Už teď se na vás všechny těšíme!

  Číst dále

 • Máme volné kapacity

  9. 9. 2021

  Hledáte doprovázející organizaci? Dobrá zpráva pro všechny nové pěstouny i ty, kteří jsou už zaběhlými mazáky. Máme volná místa pro pěstounské rodiny z Prahy, Středočeského či Plzeňského kraje. Ozvěte se nám!

  Sladíme vzájemná očekávání a do práce se vrhneme bez zbytečných okolků. Záleží nám na tom, aby se pěstounům dostávalo včasné komplexní podpory, a děti tak mohly vyrůstat v bezpečném a harmonickém prostředí.

  Společně to zvládneme.

  Číst dále

Archív