Kontaktujte nás +420 730 157 063 - rozumacit@pestouni-rac.cz

Proč je další vzdělávání pěstounů důležité

Péče o dítě, které bylo svěřeno do náhradního rodinného prostředí, je zatěžující jak pro něj samotné, tak také pro osoby pečující. Pěstouni mohou pociťovat nejistotu v přístupu k dětem, někdy nerozumí jejich chování. Vzdělávací aktivity nejasnosti pěstounů objasní a posunou je v roli pečovatele mnohem dál. 

Šestiletý Adam v pěstounské péči si z ničeho nic začal přes den doma i ve škole cucat palec. Pěstounka tomu zprvu nevěnovala pozornost, ale zlozvyk trval dál. Nepomohlo vysvětlování, že je na to chlapec již velký a tohle se v jeho věku již nesluší. Ostatní děti se mu začaly posmívat, pěstounka se styděla chodit s ním kamkoliv do společnosti. Až díky semináři na téma Terapeutické rodičovství zjistila, že si Adam svým chováním dosycuje svůj raný vývoj, kdy byl zanedbáván a týrán. Situace byla obratem řešená s klíčovou pracovnicí a pěstounka začala s chlapcem docházet na terapii.

Každá pěstounská rodina je unikát. Některá řeší u svěřeného dítěte problémy se školou, jiná opožděný vývoj, zdravotní znevýhodnění či odlišné etnikum dítěte, další se zase vyrovnává s příchodem náročného období puberty. Témat existuje nekonečně a obvykle se navzájem prolínají. V doprovázející organizaci Rozum a Cit proto našim klientům nabízíme vzdělávání, které reflektuje potřeby jejich rodinných systémů stejně tak jako potřeby jejich vlastní.

Pomáháme s rozumem

Pomáháme s rozumem, 
nasloucháme s citem


Chcete nás podpořit?

Více informací

Kde působíme

Kde působíme

ikona-terc.png

Praha

Jste z hlavního města Prahy a hledáte doprovodnou organizaci?

Kontaktujte nás

ikona-terc.png

Plzeň

Jste z Plzně či Plzeňského kraje a hledáte doprovodnou organizaci?

Kontaktujte nás

ikona-terc.png

Střední čechy

Jste ze Středočeského kraje a hledáte doprovodnou organizaci?

Kontaktujte nás

Novinky

 • Podpořte nás ve sbírce ČSOB pomáhá regionům

  8. 6. 2021

  Chceme se s vámi podělit o skvělou zprávu. Náš projekt na podporu přechodné pěstounské péče se dostal až do úzkého finále veřejné sbírky „ČSOB pomáhá regionům“, a to mezi top 4 projekty Středočeského kraje. Naším cílem je nyní získat podporu od široké veřejnosti. Čím vyšší částku totiž mezi lidmi vybereme, tím vyšší odměnu od ČSOB získáme. Díky tomu bychom mohli ve vzdělávání podpořit další skupinu pěstounů.

  Číst dále

 • Prezenční vzdělávání opět spuštěno

  24. 5. 2021
  Dočkali jsme se! Prezenční vzdělávací akce mají zelenou a my se tak opět můžeme potkávat osobně. Samozřejmostí je dodržení veškerých hygienických opatření a vládních nařízení. 

  Aktuální nabídku seminářů a klubů najdete v sekci Kalendář akcí. Přihlašovat se můžete přes své průvodkyně. Stačí zavolat nebo napsat e-mail, rezervujeme vám místo.

  Už teď se na vás všechny těšíme!

  Číst dále

Archív